| Stefan03 a întrebat:

Este normal sa vad lumina albastră blurată de la distanta si markerul rosu pe tabla alba mai neclar decat cel negru sau albastru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca esti putin miop da. Trebuie sa faci o vizita la oftalmolog pentru un consult deoarece ai nevoie de ochelari.

| sofisis a răspuns:

Normal? Nu.

Bula
| Bula a răspuns:

Este vorba de slabirea nervilor de vedere (oculari).
Se intampla daca vederea este fixata timp indelungat pe ecrane luminoase, cu contrast mare si detalii (litere) foarte marunte.

Mergi la control la un medic oftalmolog bun!