| Adelyna06 a întrebat:

Hey! Ce produse sa folosesc pentru prevenirea cosurilor?
(De exemplu o crema hidratanta, o apa micelara/lapte demachiant, un exfoliant, si ce mai stiti voi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robeeert1 a răspuns:

Pentru prevenirea coșurilor e de ajuns să te speli dimineața și seara pe față cu un gel (de la Bioderma, La Roche Posay, Gerovital etc) să te demachiezi cu o apă micelară bună și să aplici o cremă hidratantă pentru tipul tău de ten (să te asiguri că e non-comedogenică) Pentru ten gras eu știu de Effaclar Mat sau pentru ten sensibil de Sensibio Hydra.

2 răspunsuri:
| FolosescTpu a răspuns:

Eu folosesc zynerit si e foarte bun.

| Cduncfujndf a răspuns:

Eu folosesc apă micelară, și este foarte bună.