| Andreea1095 a întrebat:

In ultimul timp am tot auzit vorbindu-se despre semintele de chia, cum ca ar aduce numeroase beneficii organismului asa ca astazi am introdus o lingurita de seminte (aproximativ 4-5g) intr-un iaurt simplu Olympus cu 4% grasime.E suficienta cantitatea se seminte de chia sau e nevoie de mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Semintele chia se consuma in cantitati mici, 1-2 linguri pe zi, in diverse combinatii. In contact cu apa sau cu un alt lichid, aceste seminte isi maresc volumul de cateva ori, deci 2 lingurite sunt suficiente. Semintele chia se consuma de 3-4 ori pe saptamana

1 răspuns:
| thechristine a răspuns:

Pana la 2 linguri pe zi. Poti sa citesti mai multe detalii despre semintele de chia pe https://www.libertatea.ro/lifestyle/seminte-de-chia-2273670