| nauca a întrebat:

La ce este buna valeriana? (capsule)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Sedativa, anti-convulsii, tratament pentru migrene si durere in general;

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Banuiesc ca te referi la valeriana? -sedativa!

| mariobros a răspuns:

Valeriana are rol calmant, este naturala, se recomanda in depresii, stari de angoasa, diferiti factori de stress. Dar este bine sa ceri o recomandare adecvata, nu cred ca face bine consumul indelungat. Din aceeasi categorie este si Persenul, l-a mai folosit mama mea in diferite perioade mai grele.

lolita
| lolita a răspuns:

Capsulele de valeriana sunt pentru dormit, un fel de somnifere naturale. din fericire chiar isi fac efectul dar nu este recomandat sa iei o perioada mare de timp.