| Laiyla a întrebat:

Am luat somnifere pe baza de plante, 60 capsule cu valeriana, produsul este numit " Noapte buna! " si este de la Fares. N-a prea functionat... ar trebui sa fac pauza o saptamana, doua si sa iau Bien Dormir spre exemplu, sau sa mai iau valeriana iar? Nu au fost recomandate, mi-am luat eu. Am intrebat si medicul, el spune sa incerc si altceva tot pe baza de plante, dar nu stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca sa iei melatonina pentru somn.E foarte buna.E hormonul natural al somnului si la anumiti oameni nu se mai degaja suficient noaptea si de aceea poti sa il iei din supliment alimentar de la plafar.Si pauza poate sa fie si de 3-4 zile.
Si da poti sa iei pastile din lante fiindca nu au reactii adverse deloc.Incearca melatonina ca la multi functioneaza! Numai bine!

1 răspuns:
| Eduard619 a răspuns:

Incearca sa le reduci complet zic eu, mai bine relaxeaza-te fa o baie fa sport inainte sa te culci.
Pastilele de somn ar trebui sa fie ultima solutie.