| Rizer a întrebat:

Ma doare capul foarte tare numai pot, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristianpopa a răspuns:

Lasa pastilele si bea apa multa, respiura aer curat, fa miscare, sex (daca ai varsta sau cu cine) si culca-te devreme. Intre 22-24 se formeaza hematiile, care, daca nu sunt, nu are cine sa transporta oxigenul la creier, si de aia te doare. Sufera ca nu are ce ii trebuie. Sanatate!

18 răspunsuri:
| sabiiiiiina a răspuns:

Ia o pastila. thinking
Sau stai linistita in pat si incearca sa adormi. kiss
Nu mai sta la calculator [-x

| Ally.Bee ♀ a răspuns:

Ia o pastila... sau culca. te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un nurofen

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ea un nurofen de dureri si stai intinsa in pat si o sa-ti treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Take it off!

| klaudiu2009 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de durerea de cap pune pe cineva sa iti dea cu barosu de 20 de kg pste picior cat poate el de tare... crede`ma ca nici nu mai simti durerea de cap pe urma laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Ia o pastila Nurofen sau Ketonal si incearca sa te linistesti.Calculatorul iti face si mai rau cand te doar capul.Multa sanatate.

| Rizer explică:

Am luat nurofen dar nu trece!

| Ancutsa a răspuns:

Buna! :*

ia norofen deoarece te ajuta sa treci cu succes peste peste durerile de cap cauzate de stres sau activitatile zilnice, peste durerile menstruale, durerile musculare, de spate sau reumatice
Eu mereu iau cand ma doare capu si imi trece. pa`pa :*.

| madaa a răspuns:

Ai grija deoarece poti sa ai probleme cu vederea mai bine fa-ti un control!

| baru a răspuns:

Eu iau algocalmin sau analgin Pa

| andreeutza_8900 a răspuns:

Respira aer curat, bea multa apa, odihnestete si daca nu te faci bine si e prea rau du-te la doctorul de familie! multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate daca te doare tare tare du-te la doctor

| 1232 a răspuns:

roxana. ia pastile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia si uh un algocalimin, si eu sunt in aceeasi situatiesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poneti ceva cu apa rece pe frunte si iti trece...garantez!:X multa sanatate:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te doare capul schimba xu unu de vacalaughinglaughing

| Burcus_Roxana_1992 a răspuns:

Ma daore capul foarte tare si cand vorbesc ma junghie tot capul care este cauza?