| A0n1mUL a întrebat:

Funda! ma doare tare capul ce sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Inchide PC si Tv, bea un ceai cald si stai in pat.

16 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ar putea fi multe cauze, incearcă cu un calciu asociat cu un algocalmin si relaxează-te; o cafea ar mai putea fi un remediu dacă nu esti prea mic-ă.

| iFollowRivers a răspuns:

Sa iei o gura de aer proaspat, si o aspirina(nu algocalmin), cu un pahar de apa rece.

| YumixCupcake a răspuns:

Ia un algocalmin si pune-ti comprese cu apa rece. Aseaza-te in pat si incearca sa adormi.

| Kitty20 a răspuns:

Odihnestete sau ia o pastila (nurofen, fasconal etc)

| Kitty20 a răspuns:

Odihnestete sau ia o pastila de cap(nurofen, fasconal etc)

| OrdinaryGirld a răspuns:

Ia o pastila

| roxanarooxy a răspuns:

Nu te mai gandi ca te doare si uita-te la tv.sau joacate pe pc.sau culcate. fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| IGM a răspuns:

Ia o jumatate de ibrubrofen, si dormi un pic o sa-ti treaca, o sa vezi.

| voicualexvoicu a răspuns:

Am 3 raspunsuri dintre care una e castigatoare:
1/ia o pastila{de preferat paracetamol ori avocalmin}
2/pune pe cineva sa-ti faca un masaj la tampla
3/puneti un prosopel sau o hartie fa-o pe jumate udo cu apa rece si puneti-o pe cap

| maDd3xt3r a răspuns:

Asaza-te in pat.inchide calculator, televizor si inchide ochii. Gandeste-te la valurile marii sau la ce iti face tie placere. Exercitiul asta de relaxare functioneaza! happy

| MarinaMrn a răspuns:

Un paracitamol

| CristinykaAlexa a răspuns:

Poi ia o pastilahappy sau spune-i mame`i tale si o sa stie ea ce sa facawinking

| Sophie17 a răspuns:

Ia un nurofen

| damonstefansalvatore a răspuns:

Taie un cartof si pune`l la cap(pana ca se incalzeste foarte tare cartoful apoi mai pui unul daca nu ti-a trecut durerea dar ia si o pastila)

| damonstefansalvatore a răspuns:

Taie un cartof si pune`l la cap... daca nu iti trece mai pune un cartof dar ia si o pastila