| 354 a întrebat:

Ma dor mainile foarte tare mai ales la incheieturi, este o durere care nu vi-o pot explica, poate sa fie cumva de la anemie aceasta durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai da la laba, potolestete

| Jadis a răspuns:

Da se poate. De la anemie pot aparea dureri. Oricum durerea o sa treaca. Trebe doar sa-ti rasucesti mainile ca sa le misti si poate o sa treaca

| MrBlueEnergy a răspuns:

Am auzit din ce in ce mai multi tineri bolnavi de reumatism. Asta vine de la o infectie netratata corect si asa se manifesta, cu dureri la incheieturi la schimbarea timpului

Abh
| Abh a răspuns:

Nu te dor articulatiile de la anemie, ci mai degraba de la un reumatism articular acut. Du-te la medicul de familie, fa-ti analize( ASLO). S-ar putea sa fii avut o infectie streptococica pe care nu ai tratat-o.

| abcdefgh a răspuns:

Da. Poate fi si de la anemie dar si de la efortul fizic.Incearca ArtroStop Rapid.Este foarte bun si cred ca o sa te lase durerea cam in 20-40 min.Succes!

| dispe a răspuns:

Calciu cu vitamina D3 30 de zile. Multa sanatate!

| dispe a răspuns:

Revin. Daca durerea este prea mare 1 ketonal forte pe zi, dupa mancare, maxim 7 zile.(antiinflamator)

| AdelinaTimis a răspuns:

Daca te dor muschii, iti recomand sa te uiti un pic pe http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-musculare.php.