| DoubleEffect_8905 a întrebat:

Musetelul e bun pentru infectia urinara? dar pentru splaturi vaginale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...ce pot sa-ti zic din propia mea experienta cu infectia urinara happy musetelul nu stiu daca are vreun efect, dar du-te la doctor sa-ti faca analize de urina sa-ti deaun tratament adecvat. daca stai asa, infectia va trece in aproximativ 2 saptamani, dar cu dureri foarte mari la urinare. ea va aparea, dar trebuie sa stii sa o tii in frau. la primul simptom adreseaza-te medicului happy iar musetelul pentru spalaturi vaginale, eu stiu ca e bun :p

Abh
| Abh a răspuns:

Pentru spalaturi vaginale iti recomand Tantum Rosa. Infectia urinara se trateaza cu antibiotice conform antibiogramei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru infecția ta urinară trebuie să urmezi un tratament dat de medicul urolog în urma uroculturii.
Ceaiul de mușețel este un adjuvant, nu tratează el.
Pentru spălături trebuie concentrație mare de ceai.
Pa, pa.

| beladona88 a răspuns:

Musetelul este intr-adevar util in spalaturile vaginale in combinatie cu o lingurita de bicarbonat de sodiu, pentru a reechlibra PH-ul.Pe cale interna pentru infectii urinare iti recomand ceaiul de merisor.

| Becheru_Sini_1967 a răspuns:

Eu la sfatul medicului mai folosesc betadin pentru spalaturi vaginale.pt probleme urinare sunt bune ceaiurile de cozi de cirese, coada calului, matase de porumb.

| Tocu_Rodika_1993 a răspuns:

La infecție la urina ce tratament este bun