| Nimicnou1122 a întrebat:

Infectia urinara trece de la sine?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori DA, insa acest lucru se poate intampla numai in cazul celor care au un sistem imunitar foarte bine pus la punct. In caz contrar infectia poate sa scada pana spre disparitie, insa de obicei infectia revina din nou in cazul scaderii imunitatii din cauze medicale. Din acest motiv este indicat ca urina sa fie analizata intr-un laborator de analize medicale si pe baza rezultatului obtinut sa se prescrie tratamentul adecvat. In astfel de cazuri pot fi folosite urmatoarele medicamente : Uractiv, Uronat-Gold, Urinal-forte, etc. Insa este recomandat ca indiferent de rezultatul tratamentului, vizita medicala sa nu fie evitata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu! Eu m-am co fruntat timp de 6 ani cu Ecoli si am facut tratamente nenumarate inclusiv injectii si incepuse sa imi apara din ce in ce mai des si nici un doctor nu mi-a recomandat UROVAXOM, m-am documentat eu ft mult si le am luat de capul meu pentru ca nu mai suportam. si am reusit sa scap. De 1 an nu mi-a mai reaparut.
Mergi la un control medocal unde ti se va da sa faci urocultura, nu sta ca nu e de joaca!

| Alicezzz a răspuns:

Depinde, daca nu este grav da poate trece si desigur ca dupa un timp va reaparea si se va complica. De aceea nu este ok sa o lasi netratatå

| mihaicelsfant a răspuns:

Eu as propune sa mergi la un medic. te intreb: de ca ai risca?

| ngllllll a răspuns:

Nu. Albastru de metil, ia un gat, faci pipi albastru si gata.

| vjr1979 a răspuns:

Am avut si eu acum cativa ani, si vazand ca nu trece am fost la farmacie, mi-a dat niste pastile si mi-a trecut.

| ciumabubonica a răspuns:

Este mai bine sa te duci la doctor chiar daca iti este rusine... poate trece si de la sine dar cu tratament scapi de dureri sau ai putea sa te duci la farmacie sa ceri ceva pentru infectie urinara dar nu cred ca iti vor da fara prescriptie medicala....insanatosre grabnica! happy

| Nimicnou1122 explică (pentru ciumabubonica):

Dar nu ma doare nimic, doar imi vine sa fac pipi mai mereu