| Poseidon69 a întrebat:

Salut.
Am si eu o besica de la o arsura. Ieri nu mai puteam sa stau la cat de mult ma ustura. Am pus gaz intr-o sticla (gaz de la bricheta si am dat foc si s-a format o flama si m-a ars destul de bine.) Nu am putut sa adorm, pana la urma am reusit sa dorm, am udat degetul cu apa rece si dupa am pus sare si acum am o besica la deget. Cum fac sa scap de ea?
Daca o sparg se intampla ceva?
Am mai avut besici de la arsuri dar nici chiar asa de mari.
Si le spargeam dar nu tin minte sa usture asa de tare.
Deci pana la urma ce fac ca sa scap de besica, si daca o sparg ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai daca o spargi asa acum o sa fie carne vie, depinde cat de mare ewinking
Pune ceva spray pentru arsuri sa calmezi sau BEphanten daca ai prin casa, daca nu maine dimi la farmacie sa iti dea ceva.

1 răspuns:
| xkiler007 a răspuns:

Poti sa o spargi dar mai bine du-te la farmacie si să-ți dea ceva ca va rămîne semne daca spui ca e mare