| emipenet a întrebat:

Mai pot creste si dupa varsta de 16 ani? Acum am 1.83
Mama are 1.69
Tata are 1.76-78 (nu stiu fix)
Mai pot creste cumva?
Țin sa precizez ca nu am mai crescut de anul trecut deloc
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CiubotariuAndrei a răspuns:

Pana pe la 21-25 mai cresti. Ps: Iti poti accelera acest ritm, topaind, sarind sau daca te apuci de baschet. happy

| Simpatic a răspuns:

Din ce stiu eu barbatii se pot inalta pana la varsta de 20-22 de ani, dar fiecare conform geneticii, in felul lui...
Normal ca sunt sanse sa te mai inalti, dar si asa ai destul zic eu!
Sau sunt sanse sa ramai si asa dar oricum nu vad cu ce te deranjeaza asta, esti relativ inalt!

| RogerTaylorLover a răspuns:

Creșterea de obicei se oprește la 18 ani. Depinde de fiecare. Poate mai crești, sau poate nu.

| RB26DETT a răspuns:

Eu la 17 ani m-am oprit din cresterea in inaltime, nu vrei sa ai mai mult decat ai deja, crede-ma, am 1.90 si sunt situatii in care ma cam incurca inaltimea asta...

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Mare parte a cresterii se datoreaza geneticii.
Insa, poti *pacali* inaltimea, avand un corp slab, tonifiat (realizandu-l prin sport) si alegand hainele corespunzatoare. Succes!