| anonimaalee29 a întrebat:

Se intampla ceva daca beau aloe vera zilnic? Voi vedea/avea vreun dezavantaj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Dacă te referi la suc cumpărat de aloe vera, are doar prea mult zahăr care nu e sănătos

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Aloe vera nu e de baut.

| deadhoe a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Exista suc cu aloe vera si e jmq

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru deadhoe):

Stiu ca exista dar ala e nesanatos contine numai chimicale si zahar iar intrebarea nu e despre sucul de aloe vera.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu cred ca ai vreun dezavantaj, doar ca te vei îngrășa din cauza zaharului in compoziția lui. E alegerea ta. E bine ca ai ales sa bei acest suc și nu ai început sa bei energizante pentru ca acelea chiar ca îți distrugeau organismul. Funda?

| deadhoe a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Mna, asta e. Nu putem manca absolut sanatos. straight face

| AleexisViol3t a răspuns:

Si eu tot d-asta beau si cred ca e in regula

| Donsavas a răspuns:

Previne cancerul, te menține slab și iti ofera necesarul de nutrienti. Nu plătești nimic dacă bei suc natural zilnic.

| RAY a răspuns:

Nimic,doar ca fructele sunt mai sanatoase