| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, cum scap de griji, stres si necazuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Oferati o perioada de relaxare, telefonul, messul, facebookul departe, problemele, facturile deoparte, si incearca macar o saptamana sa te plimbi sa te gandesti sa iti faci micile pofte, o sa fii uimit cata forta de a lupta cu stresul o sa ai.

| ƳourMind a răspuns:

Manaca sanatos, du o viata activa si nu consuma alcool, droguri, nu fuma.

| Moon4Lord a răspuns:

Joaca Dragon Nestwinking

| g4mma a răspuns:

Iti pui streangu-n gat, si ai scapat.

| QurgePink a răspuns:

Culca-te.

| KatlynKim a răspuns:

Necazurile? Incearca sa le eviti. Stai relaxat: dormi, mananca, uitate la tv, citeste bancuri sau uitate la comedii pentru a iti ridica moralul big grin

| membrulcelmainou9238 a răspuns:

Timpul le rezovla pe toate

| Faruece a răspuns:

Fa sport, mananca sanatos si nu te mai gandi asa mult!

| puscahoreangaion a răspuns:

Uite-te in oglinda in fiecare zi si da-ti curaj!
inchipuiet-te ca un boxer in ring!
ce o sa faci dupa ce suna gongul o iei in barba sau cauti sa castigi meciul!
gandeste-te la asta!
saltare!

| puscahoreangaion a răspuns:

Spune-ti in fiecare zi ca poti rasturna muntii din loc stii la ce ma refer!
cumparati un sac de box si loveste-l cand esti nesigur pe tine
bafta

| puscahoreangaion a răspuns:

Nu renunta si fii tu insuti in lupta cu stresul!
apuca-te de un sport care iti da incredere intine!
fii la inaltimea asteptarilor tale!
spune-ti in fiecare zi " nimic nu ma doboara sunt sigur pe fortele mele!"
ajuta-te singur!
bafta

| Deliiiia a răspuns:

Fa-ti un program zilnic cu pauzele necesare.

| DANNA99 a răspuns:

Nu te mai gandi la ele.