A fi apt sa lucreze in gradina proprie nu inseamna ca e apt pentru o slujba platita.
Si chiar daca lucreaza o ora-doua pentru altcineva, nu inseamna ca e capabil sa munceasca 8 ore/zi.
Casa de sănătate, Direcția de Asistență Socială. Dar, problema e că depinde de ce boală are și ce grad de handicap. Pentru că la gradul 3 de handicap ai dreptul să muncești, limitat, dar ai dreptul. Deci înainte de a reclamație, mai cercetați sau respectiva persoană, dacă se dovedește că nu încalcă legea, v-ar putea face plângere pentru calomnie.
Ehe...cati nu sunt asa, daca ar exista lege si impotriva alora pe care ii apuca harnicia dupa ce ies la pensie si au si pensii nesimtite de 10.000 de lei eu i-as reclama pe toti!
Eram sigur ca vor aparea si comentatori de genul lui. Bai loaza, tu te gindesti ca intr-o buna zi s-ar putea sa crapi pe marginea drumului pentru ca in loc sa fie bani de inca o salvare si angajatii pentru ea, s-au dus pe pensii luate pe combinatii? Nu, desigur, ca daca ai gindi un pic, nu ai admira hotia si nemernicia!
Se pare că ai o obsesie de a face reclamații.
Probabil crezi că o persoană dacă are pensie de boală trebuie să stea la pat 24/24 h.
Nu e problema ta.