| maradona10 a întrebat:

Am lada frigorifica si am pus 20 de pui in ea si de 3 zile merge in continu. cand se opreste?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind se va arde motorul, adică in curînd, ca daca merge intruna fara oprire este stricat termostatul releul, si astea duc la arderea motorului.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu e defect termostatul sau nu s-a blocat releul stie el cand sa se opreasca. Ai bagat mult si dureaza ca sa ajunga la temp care trebuie, e si cald. Posibil sa se mai fi oprit doar nu ai stat non stop pe el.

| moshulica a răspuns:

Ar trebui sa stii care este capacitatea de congelare in 24 de ore la lada ta (din cartea tehnica). Rareori poate depasi 10 kg. Daca stii si greutatea aproximativa a puilor, faci socoteala. Se va opri motorul cand intreaga cantitate de carne va ajunge la temperatura la care este reglata lada (de regula -18 C )

| Cosmina361 a răspuns:

Cand o scoti din priza iar daca ai scos.o va ramane rece!