| JulyDreams a întrebat:

Am lapte, oua, cacao, zahar, fulgi de ovaz, orez, mere, dovleac, branza, cafea, condimente. Ce desert pot face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Daca ai si biscuiti, ar fi perfect. Eu am un desert preferat inca din copilarie. Parintii imi dadeau biscuitele pe razatoare si iesea un praf fin de biscuite. Apoi dadeau un mar-doua pe razatoare peste praful de biscuiti. Apoi amestecau marul cu biscuitii. Langa poti manca cu lingurita din branza de vaci (indulcita cu zahar daca vrei). Mai poti face lapte cu orez. Lapte cu cacao.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Orice desert iti doresti.
Cumperi ingredientele in lipsa

| Speranta12 a răspuns:

Ar mai merge un terci de mere rase, banane pisate, bisuiti rasi pe razatoare si cu branza de vaci. Yummi.

| Violleta2022 a răspuns:

Orez cu lapte
Dovleac copt in cuptor- taiat felii si presarat cu zahar si scortisoara
lapte cu cacao
Daca ai fii avut si faina, puteai obtine: placinta de mere, sau cu branza, ori dovelac, ori clatite.

| gabicoo a răspuns:

Kurtoș