| AllexandraQ a întrebat:

Am nevoie de idei de mancare simpla si rapida, care se poate manca rece.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Morcovi proaspete.

| Violleta2022 a răspuns:

Salata de vara: rosii, castraveti, ardei gras si branza (ceapa optional)
Pui la rotisor (de cumparat), care se poate manaca si rece cu salata verde sau salata de cruditati
Zacusca cu paine
Pateu de ficat cu paine si rosie
Salata de vinete cu paine sau puse pe felii de rosii
O felie de paine la toast cu crema de avocado sau guacamole (avocado strivit cu furculita in care se amesteca o rosie mica tocata foaret marunt, sare si piper).
Conserva de peste
Conserve de carne sau legume ( de cumparat) sau facute in casa de mamasau o bunica priceputa.

| Goete a răspuns:

Salata

| Brizbriz a răspuns:

Conserve...

| RxTx a răspuns:

Mergi la MegaImage sau la carefoor si iei o găleată de iaurt catuți o lingura mare si mănânci
Iti ajunge
Repede fără stresuri si bun rau de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pateu pe pâine,crema Philadelphia,zacusca, vinete ( nu e chiar așa de rapida ), mâncăruri la conserva ( mănânci rar ), salate, legume puse pe grătar, fructe, cereale cu lapte, iaurt, jumări laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salată de vinete, salată de pui cu avocado, salată verde cu lămâie.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ia o rosie si tai-o-n doua. Gata.

| Ka0ru a răspuns:

Salata de rosii cu ceapa, castraveti si cubulete de telemea sarata si pe langa niste paine prajita.

| Saiko93 a răspuns:

Crenvusti happy Icre, iaurt, imghetata, limonada, etc.

| Saiko93 a răspuns:

Clasicul sandvish sau de ce nu, cv mai fancy, mix de fructe tip shake. Salatele, zacusca, s-a m d.