| Fildy6543 a întrebat:

Am o nelămurire:La aluaturi la înmuierea drojdiei, de ce se pune și zahăr?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Pentru că drojdia e o ciuperca și, pentru a se dezvolta, are nevoie de nutrienți (un strat glucidic), de aici zaharul. Asta r "mancarea" drojdiei. După ce mănâncă (fermentează) produce dioxid de carbon, care face să crească aluatul și să fie pufos.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că drojdia se hrănește cu zahăr, și astfel se activează mai rapid. Chiar și din făina, folosește amidonul pe care îl "rupe" ca să obțină zahărul necesar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa o lasi cateva minute in apa cu zahar. Fermenteaza si va dospi mai repede. Si eu am descoperit asta de curand. Inainte ma grabeam sa bag drojdia in castron.

| Justme32 a răspuns:

Depinde ce vrei să faci. La pâine nu, la plăcinte sărate nu, la plăcinte dulci da

| AnneCyntia12 a răspuns:

Pentru a ii da farmec si gust

| VladTPU1 a răspuns:

Dar nu se pune