| EUSIATIT a întrebat:

Am vazut la PENNY MARKET ff multe produse de martipan adica pungute pe acre scria cartofi de martipan. apoi rulada martipan.si altele eu sincer nu am luat dar intreb sunt doar dulciuri care le folosim ca desert sau se pot folosi la dizolvate la ornat tort sau prajituri. deci nu aveau nimic tradus si nu am putut afla mare lucru pentru ca nici. vinzatoarele nu stiu.soryy. multumesc pentru rasp

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Martipanul este un mix din migdale, albus si zahar.
Formele din martipan (stil cartofi, morcovi etc) se folosesc la decorarea prajiturilor. Martipanul pentru dizolvat, umplut etc. se vinde in general ca o bucata patrata sau sul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Migdale macinate cu zahar si albus de ou, unele sunt doar figurine iar altele se pot modela.cred ca sunt figurine.sunt foarte bune, dulci si au gust de migdale dulci, numai ca sunt destul de scumpe, intr-i cutie trebuie sa fie doar cateva bucatele, de pofta merita sa cumperi, dar nu este ceva iesit din comun.