| CrazyPittica a întrebat:

Am vazut pe net o reteta de mini-pizza, dar nu stiu cum va iesi pentru ca aici folosim felii de paine.Aceasta este reteta: Portii:1 Ingrediente:o felie de paine.3 felii de cascaval, putin oregano, sare, piper, ardei, sos de rosii putin cascaval ras, unt, ceapa.Mod de preparare:Ungem o felie de paine unt, punem cele 3 felii de cascaval, sosul de rosii, taiem ardeiul si ceapa marunt si le punem pe pizza.Adaugam piperul, oregano si sarea. Punem pizza in cuptorul cu microunde pentru 5 minute la 300 de grade.Cand e gata punem cascavalul ras si rosiile. Oare cum blatul adica painea? O fii bun?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Blatul" acela este de fapt felia de paine. Eu n-as face-o caci nu-i pe gustul meu--- dar, cum gusturile sunt diferite, tu incearca reteta---poate-ti va placea! Spor la treaba!

| CrazyPittica explică:

Da,eu o sa o incerc dar nici mie nu stiu daca imi va placea.O sa ofac si va spun si voua

| Tourniquet a răspuns:

Eu am incercat dar asa :
se ung feliile de paine cu putin unt si bulion, se pun salamul, ardeiul gras, masline, carnati si cascaval si daca vrem rosiile. Le lasam 5 minute la 300 grade si dupa aceea punem ketchup. Un deliciu!

| flavia31 a răspuns:

Ns eu spun sa incerci ca altfel nu poti afla!