| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand faceti suc de morcovi, inainte de a-i pune in mixer, razuiti morcovii cu un cutit? Morcovii sunt in prealabil curatati, spalati si le sunt taiate extremitatile. Sau dupa ce ii spalati ii puneti direct in mixer fara sa ii razuiti cu un cutit?

4 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Consider ca toate fructele si legumele trebuiesc spala-te inainte de a le folosi, apoi cine vrea le mai poate spala odata! Toate legumele si fructele trec prin multe de maini si stau depozitate in locuri mai putin curate...asa ca este obligatoriu sa le spalam inainte de prelucrare.Morcovii tineri pot fi dati prin razatoare sau mixati fara a fi decojiti. Morcovii cu coaja groasa si noduroasa se razuiesc si li se taie extremitatile.

luciana
| luciana a răspuns:

Toate legumel introduse in orice aparat de mixat, trebuie intai spala-te si bine curatate de diverse noduri, bubite sau alte denivelari de obicei nu se curata ca in coaja sta vitamina.( nu e obligatoriu asta ) dupa ce ii bagati la stors, zeama se strange si se bea asa, fara sa se adauge zahar sau miere. ( pentru. un efect mai bun )...

| pepe a răspuns:

Prima dată le tai capetele, îi spăl bine şi după aceea îi pun în storcătorul de fructe, întregi.

| MissCamelia a răspuns:

Ii razui