| adriana15 a întrebat:

Am o intrebare:Cum sa scot Picatura (super glue)de pe haine? Fundita:*:*:*

10 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

Sorry, numai cu foarfecuta! big grin

| Contrast a răspuns:

Oameni buni: PICATURA...aia, "Picatura, ce lipeste, nimic-nimic nu dezlipeste..."
Voi va auziti ce spuneti? Congelator... da' ce-i guma?
Calcator... Da' ce-i ceara? laughing
Nu mai iese cu nimic.

| haiZI a răspuns:

Super-glue picatura arde materialul in contact cu acesta, poti incerca cu foarfeca sau acetona dar distrugi si mai mult sau scoti culoarea din haina. Pa

| cryssa a răspuns:

Nu potirolling on the floor))

| Digital112 a răspuns:

Baga haina la congelator sau fa ceva sa inghete si dupa o iei cu mana sau cade singura

Alte răspunsuri
| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Nu prea cred ca poti:]

| ilegale a răspuns:

Pai sunt mai multe metode :
1.Incearca cu acetona dar prima oara testeaza pe un colt al hainei care nu este foarte vizibil pentru a vedea daca nu distruge tesatura(depinde de material).
2.Peste pata pune o coala de hartie si treci ca fierul de calcat...se va lipa de foaie.
http://forum.anunturi-galati.ro/topic/611-cum-scoti-superglue-de-pe-haine/

| Oani a răspuns:

Cu sare de lamaie si multe spalari

| Robert93_7960 a răspuns:

Pune pe pata o batista apoi pune fierul de calcat.Se va lua sigur! Daca nu merge cu batista, incearca cu niste fixativ... Sper ca a mers