| GeorgianaGeorgiGeorgiana a întrebat:

Am o problemă și chiar nu găsesc rezolvare. Acum o săptămană mi-am cumpărat o husă din silicon roșie pentru telefonul meu. Dar la căteva zile, in timp ce făceam teme, am atins-o din greșeală cu pixul. Apoi, mi s-a luat pix pe degete si fără să imi dau seama am atins-o iar. Arata foarte urât. Pare neîngrijită, iar ea e cumpărată de o săptămână. Mi-ar părea rău să o pierd. Puteți să mă ajutați? Știți cum se scot petele de pix de pe husa din silicon? Vi s-a întâmplat și vouă?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu stiu ce ar putea sa mearga dar oricum fiind ca e stricata deja, poti incerca cu spirt sa vezi daca iese, daca nu, poate mai apar si alte idei, ori poti cumpara o husa noua.

3 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Daca este transparenta incearca sa indepartezi petele de pix cu alcool industrial. Daca husa a inceput sa fie maronie, este un material de calitate proasta si nu ai ce face.

| oz_1736 a răspuns:

Eu as spune sa-i faci un model tip cod de bare, sau altfel, cu niste markere

| danbnz a răspuns:

Incearca cu wd40.