| Mocanu_Madalin_1994 a întrebat:

Am cumparat un HTC ne de 7 zile,am garantie la el pentru ca este nou,cumparat de la germanos. Dintr.o greseala l-am atins de un perete si l-am zgariat putin in partea de jos a "ramei" de aluminiu,dar "miezul"nu are nimic pentru a parea ca este busit sau lovit. In rest este impecabil. Mentionez ca s-a descarcat de tot si acum nu se mai aprinde,nici cu incarcator, cu nimic. Oare mi se va mai acorda garantia? Va rog sa ma ajutati, sunt disperat pentru ca pierd o suma importanta de bani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ti se va acorda garantia.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se acorda garantie pentru defectiunile produse din vina ta, asa ca va trebui sa platesti reparatia.

| Mocanu_Madalin_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Dar nu afecteaza cu nimic acea zgarietura, tlf este intact, impecabil. in afara de zgarietura.

| hp8510p a răspuns (pentru Mocanu_Madalin_1994):

Iti anuleaza garantia! Telefonul a suferit socuri mecanice(l-ai scapat sau trantit)deci adio garantie

| hp8510p a răspuns (pentru hp8510p):

La garantie asta o sa-ti zica...vad zgarietura aia si dau vina pe tine ca l-ai trantit

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mocanu_Madalin_1994):

Cum este impecabil, daca spui ca nu se mai incarca?

| Mocanu_Madalin_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Nu se mai incarca, efectiv! dar nu are decat o zgarietura! nu se vede ca fiind busit sau lovit. este logic ca nu este vina mea.