| Anda000 a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de a face ca prajiturile sa nu se arda: ungi tava cu unt sau pui hartie de copt?

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Hartia de copt, untul si margarina contin apa(zer) si se ard foarte repede (incepand cu 40 de grade)devenind mult mai toxice decat hartia pentru copt, care se arde incepand cu 200 grade sau daca timpul de coacere este mai mare de 30-40 minute-180 grade.

5 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Poti pune hartie de copt si unge-o cu putin ulei.

| Catalinnna a răspuns:

Cred ca cel mai bine este ca temperatura cuptorului sa fie bine reglata

| inteligenta a răspuns:

Daca pui hartie.nu este prea bun caci se lipeste. daca pui unt pe tava.atunci merge cat de cat dar cel mai bine este sa pui o hartie de copt si apoi ungi hartia cu unt sa vezi ce bine o sa arata prajitura. experienta big grin

| anamaria06 a răspuns:

Controlezi prajitura si temperatura cuptorului. eu folosesc hartie de copt unsa cu putin unt sau margarina.

| teiuby0 a răspuns:

Hartia de copt este cea mai buna