| Amely21 a întrebat:

Bună! Cum dați luciul cremei pentru îmbrăcat tortul? Și cecremă este recomandată și cea mai buna pentru tort? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Multi folosesc spray special pentru luciu, am auzit chiar si fixativ pentru par, de aceea nu mananc tort pe nicaieri. Oricum zaharul este toxic.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Ce spui acolo se numeste ganaș(vezi DEX) - crema aceea lucioasa foarte sexy si dulce de ciocolata neagra, alba, roz. Pentru acel luciu se adauga unt sau ulei dar grija mare cum amesteci sa nu se taie iar aspectul tortului sa fie șifonat.