| addicting a întrebat:

Buna
Daca as dori sa fac o prajitura pentru mama care are diabet si am in casa doar 100 g zahar de diabetici, cum as putea sa fac si un blat dar si crema cu atat de putin zahar. daca imi puteti da mai multe retete de unde as putea alege as fi recunoscatoare.
Dau fundahappy
P. S:am si zaharina in casa, ajuta cu ceva
Mercikiss

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Desi ai intentii bune, poate ar fi mai bine sa nu-i folosesti zaharul acela, poate ca are nevoie de el sa-si indulceasca cafeaua sau altceva. thinking
As putea mai degraba sa te ajut cu altceva, am citit niste lucruri legate de diabet, pentru ca fata unei cunostinte este si ea bolnava, si am gasit tratamente naturiste care ajuta pancreasul sa se regenereze si sa produca insulina. Desigur, erau mai multe lucruri legate de asta, cum este o dieta foarte restrictiva, cu alimente netratate termic in proportie mare s. a.
Ce ai putea sa-i faci totusi, o spuma cu fructe, ca si spuma de capsuni, poti folosi si alte fructe, si nu-ti trebuie decat o lingurita de - fructoza cred? - pentru o portie. Poate are si niste piscoturi sau ceva biscuiti, sa-i pui pe o farfurioara langa cana cu spuma, ar fi un desert cool, ce zici?

3 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Ai putea intra pe gustos.ro,au o gramada de retete

| addicting explică:

Da M.madalina,insa nu cred ca au nici o reteta in care se folosesc doar 100 g de zahar. oricum merci si pentru atat

| addicting explică:

Multumesc mult pentru reteta Zenithf.cred ca o sa o incerc si in legatuta cu fructoza nu o foloseste decat la prajituri caci are zaharina pentru a-si indulci cafeaua.