| victoritsa a întrebat:

imi da cineva retete de deserturi? va rog

Răspuns Câştigător
| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Buna! intra pe: www.lamamaacasa.ro acolo gasesti tot felul de deserturi gostoase si usor de facut. succes! funda?

2 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Desert cu morcov si cocos

Cureti si speli bine morcovii, dupa care ii stergi cu un prosop absorbant de bucatarie. Ii dai apoi pe razatoarea mica.bstorci bine de zeama, apoi ii calesti in unt...

Gogoase delicioase

Pui apa la fiert, iar cand clocoteste, tragi vasul de pe foc si adaugi sarea, margarina sau untul si cantitatea intreaga de faina. Amesteci foarte bine, lasi sa se raceasca si adaugi ouale pe rand...

Mere umplute cu nuci si sos de caramel
Speli merele si, incepand de la partea cu codita, scobesti interiorul, indepartandu-le cotorul si lasand un perete gros de cel putin 1 cm, fara a le gauri dintr-un capat in altul. Pui in interiorul merelor zahar amestecat cu scortisoara...
http://www.bucatarul.ro/CarteDeBucate/Dulciuri/Retete-de-Deserturi/:*:*