| Flory_2183 a întrebat:

Buna in urma cu 2 ani am gasit o reteta fff buna am incercato si mi-a placut mult dar acum nu o mai gasesc si nici nu mai stiu cum se prepara era din piept de pui marinat si prajit pe frigaruie in ulei de masline cu sos din vin alb frisca lichida si fructe mere, ananas, banane, pere...va rog cine ma poate ajuta

1 răspuns:
| CrowUp a răspuns:

Cred ca e...

Un piept de pui, se taie, si inauntru se pun 2-3 felii de mere dimensiunii mici, 1 felie de ananas taiata feliute, banane 3-4, pere o felie taiata maruntica, se pune la marinat cu ulei de maslina si vin alb dupa preferinte,(eu am pus un pahar jumate).
Se mai adauga un pic de frisca lichida#