Întrebare recomandată | Magdalena1234 a întrebat:

Întrebare pentru gospodine. Cat timp se fierbe fasolea uscata, dacă n-am lăsat o peste noapte?

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de tipul de fasole si cat de veche e. Poate fi lejer intre 1 ora si 3-4.

Cel mai bine este sa o pui la fiert si o data la o ora pescuiesti o boaba si o incerci, bobul ar trebui sa fie relativ moale si usor de presat iar cand il gusti nu ar trebui sa simti bucati mai mari care nu vor sa se faca pasta.