| Andreea1994Aar a întrebat:

Mi-am murdarit o pereche de blugi albi cu ciocolata. Aveti idee cu ce se curtata?

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cu vanish

| Lioana a răspuns:

Totdeauna Vanish pentru pete. Daca nu merge poti incerca pe alb cu apa oxigenata sau bicarbonat de sodiu.

| GabyT10 a răspuns:

Toarnă o linguriţă de detergent de vase şi o jumătate de linguriţă de amoniac într-o cană cu apă rece. Înmoaie o cârpă în acest amestec şi curăţă cu ea pata. Poti incerca si cu sare. Pune jumătate de cană de sare într-o cană cu apă şi amestecă până când sarea de topeşte. Toarnă soluţia peste pată şi las-o timp de 10 minute, dupa clăteşte cu apă din abundenţă.