| ali7777777 a întrebat:

Nu am mancat niciodata creveti, nici nu am vazut.Care sunt mai buni? mai usor de preparat? multumesc.

Răspuns Câştigător
| mw3 a răspuns:

Buna,creveti sunt din categoria de mancare "PESTE", EU UNUL iubesc crevetii, sunt usor de preparat doar trebuie prajiti.Ii poti cumpara din metro congelati si ii pui doar in tigaie, poti adauga si un sos de usturoi sau maioneza.Incearca sunt foarte buni si sanatosi, oricum in general pestele e cel mai sanatos ^_^

1 răspuns:
| Moonlight123 a răspuns:

Sunt dulci la gust si merg foarte bine cu mujdei de usturoi si putina smantana sau iaurt adaugat in mujdei pentru a fi mai lejer si bun la gust.
Si ca retete, cel mai simplu e sa cumperi creveti vrac congelati, ca sunt si mai ieftini decat cei ambalati si ii fierbi 2 3 minute, daca ii prajesti devin putin gretosi sau cad greu la stomac, insa asa fierti yummmyy si cu usturoi iti garantez ca nu te mai opresti din mancat. pofta buna
si crevetii nu sunt pesti, intra la categoria fructe de mare