| Viorelaa26 a întrebat:

Bună. O doamna gospodina avem pe aici?
Am pus gogosari la borcan cu conopida si am sesizat recent ca mi s-au albit la fund si zeama ar fi tulbure... inainte erau dulce acrisor acum mi se par cam acri. Ce le as putea face? sad

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si domnii se pricep. Ce reteta ai folosit la zeama? Este cald acolo unde ai pus borcanele? Sau borcanul?

| ValentinMihai78 a răspuns:

La gunoi. S-au stricat datorită faptului că nu s-a făcut o sterilizare corespunzătoare a borcanelor și o pasteurizare corespunzătoare după preparare.
A intrat aer în borcane sau nu au fost igienizate corespunzător.
NU sunt buni pentru consum. Iar, dacă îi consumați vă riscați sănătatea!