| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp, bunica mea a simtit ca va muri in curand, ceea ce s-a si intamplat acum cateva luni. Cu cateva luni inainte sa moara, ea si-a cumparat cosciug dar cand am inmormantat-o, am pus-o in alt cosciug deoarece acela pe care ea il cumparase, nu era invelit in panza, intelegeti voi. Acel cosciug l-am depozitat in magazie si sta acolo de anul trecut. Intrebarea mea este: aduce ghinion sa tin un cosciug la casa? Ar trebui sa il ard?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă reușești, vinde-l la jumătate de preț. Nu e vorba de superstiții, dar nici nu e o plăcere să-l vezi...

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. E o superstitie aiurea. Pastreaza-l si pune panza pe el. Orice cetatean cu un pic de indeminare poate face asta.

| Sarina a răspuns:

Da poti sa l vinzi asa faci un banut