| Liliana_Balabaneanu_1968 a întrebat:

As dori sa stiu daca am peretii portocalii, iar pe un perete am naro inchis cu portocaliu si auriu - model floral, pot asorta cu o canapea albastru si daca da ce nuanta de albastru, iar pentru fotoliu pot alege alta nuanta, de exemplu maro inchis?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegeți ce va place! Nu contează neapărat părerea altora, dacă neapărat vreți acea culoare alegeți-o pe aceea.

| DoroteeaH a răspuns:

Amestecul de culori pe care l-ați descris pare superb!
Culorile canapelei nu trebuie să fie neon, să nu bată la ochi prea tare. Iar pentru fotoliu, la fel.
Dar așa cum vă place dumneavoastră este perfect!

| Paendeo12 a răspuns:

Frumoasa combinatie. La asa ceva merge un albastru inchis, acel albastru marin. Se potriveste cu toate nuantele specificate si se asorteaza foarte bine cu fotoliul maro pe care vi-l doriti (pe care il recomand tot in nuanta mai inchisa)