| NastyRoNasty a întrebat:

Buna! Stie cineva in ce program programezi in a 9-a? (ex. in gimnaziu folosesti C++)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că se face altceva la liceu in afara de c++. Adică sper că nu mai sunt profesori învechiți care inca fac Pascal.

| Frank51 a răspuns:

C++ e limbajul, programul pe care îl folosești poate fi eclipse sau atom(pe astea le recomand). Vei face c++ până într-a 12-a.

Programele pe care programăm le denumim IDE(integrated development environment), că ele ne ajută atât să dezvoltăm cât și să versionăm.