| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU as vrea să fac mâine cușcuș cu sos ficatei.Cuscusul tin minte ca mama îl prajea puțin după punea apa și ingrediente știți cumva rețeta asta gen fără legume? Si la ficatei tăia ceapa și punea pipota la fiert acolo in sosul ăla după ce se prajea ceapa și la sfârșit ficatei și după ce se mai pune vegeta, piper? Boia se pune.Va rog ajutați-ma da nu vreau nu stiu ce Rețete de pe net.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Paula2018 a răspuns:

Pai tii minte bine. Cuscus-ul il prajesti un pic, un pui foarte putina apa si il lasi 5 minute, la fel condimente sare si piper. La ficatei, ceapa calita, pui ficateii, condimentezi dupa gust, da, se pune si boia, vegeta, pieper, sare mai ales.