| anonim_4396 a întrebat:

TPUhappy Va rog ajutati-ma daca stiti cu ceva.Deci avem un concurs de ziua liceului in clasa si avem o proba gastronomica si nu stiu ce sa facem anul astasad In anii trecuti am mai facut salata de fructe dar anul asta nu stiu ce sa facem. Poate ne puteti ajuta cu cateva ideii, ceva retete care stiti care sunt rapide si care putem sa le facem in clasa(adica fara cuptor /frigider).
Multumesc anticipat!kiss

4 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Salata de legume (ce legume va plac voua, branza si un fel de ce sunca va place fiecaruia), sandvisuri.

| amantdeokazie a răspuns:

Poti face ff multe dar iti trebuie un pic mai multa cultura gastronomica! poti incerca Caprese -rosii si mozzarella, busuioc, ulei masline! salate aperitiv de asemenea, pltouri reci, lasa-ti imaginatia sa lucreze!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salata de legume cu bucatele de kaizer si cascaval in ea!

| AlexTao a răspuns:

Tort de clatite cu clatitele de-acasa. ieftin si bun.