| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti si mie cam ce ar trebui sa se gaseasca in bucataria unei bune gospodine.Tot ce este necesar.Astept raspunsuri referitoare la condimente, legume, carne, verdeturi etc.Va multumesc!

5 răspunsuri:
| bunicuta55 a răspuns:

Pe criza asta ...in bucataie ai ceea ce iti este strict necesar...de trebuit sunt multe

| Dianna a răspuns:

DA! corect LadyCrs! poti incepe apoi cu o ciorbita de pui. miammm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...in rimul rand voie buna big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa incepem cu carnea: carne de pui, curcan, peste, vita
Condimente: sare, zahar brun, cafea, boia, piper, foi de dafin, curry, cuisoare, nucsoara, chimen, scortisoara, cimbru, susan, magheran, busuioc, oregano, coriandru, marar, menta, mustar, tarhon, rozmarin, salvie, usturoi praf, lamaie. Pe linga acestea uscate, la nevoie se cumpara si verzi (patrunjel, telina leustean etc.)
Zarzavaturi: morcovi, patrunjel, telina, cartofi, ceapa, usturoi, ardei, rosii, castraveti, fasole boabe, usturoi, varza, broccoli, conopida, vinete, dovlecel, sfecla, gulii, ridichi, bulion, fasole verde. (acestea atat proaspete cat si conservate, functie de anotimp)
Fructe: mere, portocale, grepfruit, kiwi, sunt tot timpul anului.
Muraturi: iarna-castraveti murati, varza murata, muraturi asortate, gogosari in otet.
Orez brun, orez salbatic, linte, mazare uscata si la borcan, fasole verde congelata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nebuno. te-ai maritat? pai trebuie sa stii ca la barbati dragostea trece prin stomac.si foamea e cel mai bun bucatar.succes si mancaruri bune.