| elenamarian95 a întrebat:

Vreau sa pun glazura din aceea de la Dr Ouetker care se topeste in apa calda sau din aceea care se prepara cu apa rece pe un tort.Stie cineva cum o sa iasa? Se intareste foarte tare, gen ca ciocolata sau ramane oarecum moale? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu faci tu acasa glazura (din cacao, apa, zahar si putin unt, retete gasesti o mie) si alegi sa cumperi toate mizeriile de la Dr Oetker.

| Catalina990099 a răspuns:

Cauta crema aceea care se face cu lapte rece si zahar. Amesteci cu mixerul, o lasi putin la rece si nu se întărește ca si ciocolata.