| Dianaa94 a întrebat:

Vreau si eu retete de inghetata(dar nu dp net-ci preparate in casa.de voi) Cel mai bun raspuns-fundita:*

2 răspunsuri:
| laryyssaa a răspuns:

Pentru reteta iti trebuiesc capsuni, smantana de casa dulce, zahar dupa gust.
bati smantana si zaharul cu mixerul pana se face un fel de frisca si apoi pui capsunii ( se pun in functie de cantitatea de smantana si de cat de multi vrei in inghetata). poti sa bagi amestecul la congelator daca vrei inghetata, sau poti sa-l mananci asa ca iaurt. pofta buna

| Skizzo_7770 a răspuns:

Pai eu am pus niste capsuni intr-o cana mai mica.Le-am turtit.Am pus cam 8-9 lingurite de zahar.Am pus o scobitoare in cana si am bagat la congealtor.A iesit gustos.