| Flasneta111 a întrebat:

Bună ziua, a facut cineva zacuscă din vinete si ardei capia din conservă?

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Eu nu, te-as fi ajutat

Bula
| Bula a răspuns:

Din conserva poti face tocana de legume, nici decum zacusca.
Pentru zacusca foloseste legume proaspete!
Ardeiul capia prajit (pe plita) da un gust deodebit zacuscai, nu-l ignora!

| darrio2007 a răspuns:

In conserva e gata facuta dar are un gust naspa. Cumpara vinete si ardei, coace si fa tu acasa cu mana ta.

| IceRope a răspuns:

Nu, fiindcă legumele alea sunt deja procesate. Ar ieși un terci de nu l-ar mânca nici cel mai flămând porc. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

Nu recomand.
Ardeii capia din conserva au otet, conservant, care iti va strica toata compozitia. Plus ca e si mult mai scump chiar fata de preturile de acum de pe piata.
Cumpara proaspete, recomand gogosari nu capia, si fa zacusca.
Doar sucul de rosii poate fi de la conserva.