| KaterinaPetrova a întrebat:

Bunaa.as vrea sa raspunda numai persoanele care au incercat si stiu o reteta gustoasa de ciorba de pui a la grec. deci nu vreau nimic de pe net.

as vrea sa imi spuneti ingredientele cei care ati facut si a iesit buna.multumesc.

Răspuns Câştigător
| redtulip a răspuns:

Pai eu o fac destul de des si imi iese buna. Pun asa, telina, morcov, pastarnac, mazare, piept de pui, o ceapa, orez. Prima data fierb legumele cu carnea si separat orezul. Nu uita sa iei spuma. Totul se taie cubulete. Si la sfarsit cand sunt toate impreuna in oala, bat doua-trei galbenusuri cu smantana intr-un bol si adaug tot in acel bol zeama din ciorba cam doua polonice. Stingi focul de la oala si apoi adaugi ouale cu smantana. Mai poti pune leustean sau patrunjel. Pofta buna