| cupyyyy a întrebat:

Care este cel mai sanatos fruct?

Răspuns Câştigător
| Seby484 a răspuns:

Toate fructele sunt sanatoase nu exista fructe care sa nu fie sanatoase,dar pe timp de vara iti recomandtongueepenii verzi/galben cand vor aparea cei romanesti, banane, portocale...

8 răspunsuri:
| elizabeth a răspuns:

Marul

| blondissima a răspuns:

Marul.

| MereVerziCuPuncteGri a răspuns:

Caisele,merele,bananele,murele,afinele,ciresele,grepfruitul,kiwi,mango,portocalele.toate fructele sunt sanatoasebig grin

| BlueR a răspuns:

Maru' lui Adam! laughing
Glumesc.

Nucile tari.

| Ioanaaa19 a răspuns:

Marul este fructul care slabeste iar banana ingrasahappy

| RockaruL a răspuns:

Euuuuu...

| Zazu a răspuns:

Cel care are cea mai mica cantitate de acizi si fructele care au cate un viermisor.Acizii cresc agresivitatea gastrica, provoaca pierderea smaltului dintilor, favorizeaza fluxul gastric, gastritele e.t.c.Viermisorii sunt un semn al sanatatii fructului, ceea ce indica lipsa substantelor chimice.

| Laurentiuuu a răspuns:

Rodiihappy