| JockerStoica a întrebat:

Care este Cel mai Sanatos Fruct ? Dar cea mai Sanatoasa leguma?

4 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Marul, pentru ca:
Merele inseamna sanatate
Sanatatea inseamna sport
Sport inseamna putere
Putere inseamna bani
Bani inseamna femei
Femei inseamna SIDA
Nu Mancati Mere!

evenso
| evenso a răspuns:

Murele - Cu doar 31 de calorii pe 100gr., murele sunt o sursa bogata de antioxidanti si fibre de cea mai buna calitate. Antioxidantul care le da culoarea intensa, "anthocyanina", este cunoscut pentru ca reduce riscul imbolnavirii de boli de inima si previne chiar si cancerul. In plus, se spune despre anthocyanina ca ar preveni si aparitia ridurilor!

Morcovii - Pe langa faptul ca sunt extrem de gustosi, au o culoare vie, am fi tentati sa spunem, ludica, sunt si sanatosi. Morcovii ne pot imbunatati vederea, datorita aportului semnificativ de vitamina A.

| andrey2012 a răspuns:

Cea mai sanatoasa leguma este porcul laughing. Bafta!

| degirl a răspuns:

Merele cu siguranta! mai ales acele dintr-o livada, dar nu de la piata(pot sa fie cine stie cu ce crescute ) happy
Legume. pai. morcovul, varza.