| ionel_adelin a întrebat:

Care-i cea mai buna pizza din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Incercati macar o data pizza de la Colosseum...blat subtire, crocanta, bogata, delicioasa! "Gogosile" alea pufoase de pe la alte restaurante nu pot sa le numesc pizza...

62 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru acaza subscriu la Trenta Pizza. In oras, mi-a placut o pizza luata de la ultimul eaj din Unirea, restaurantul de langa ala care vinde carnai, in aripa Calarasi si care face pizza la vedere.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pizza Capriciossa de la Pizzeria Capriciossa din Baneasa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Castorus se vede ca iti votezi singur raspunsuriletongue si pe toate celelalte le-ai votat ca fiind''retardate''

| MihaiA a răspuns:

Poti comanda de la Trenta Pizza cu incredere, foarte buna, de curand si-au extins si gama de produse, intr-un timp aveau doar pizza cu blat subtire.
Vin in 40 - 50 de minute in functie de zona in care locuiesti.
De asemenea poti incerca si pizzeria Florina, ajung in 60 de minute la tine, dar livreaza doar in sectoru 3 si 4.
Poti opta pentru pizza Family, cum a spus si raluca, te saturi 6 barbati din ea, sau daca mancati 4 persoane, va ramane si pentru a doua zi :P
Pizza Hut are preturile cam mari, iar Jerry. ei bine s-a cam dus vremea lor.
Poti incerca urmatoarele site-uri:
http://www.pizzeria-florina.ro/
www.trentapizza.ro
De asemenea : http://cosmopolitanpizza.ro/ ( pizza este ca-n italia facuta pe cuptor, si au si alte chestii in afara de pizza gen salate, spaghete, preparate din pui, porc etc. )
De departe, Trenta e cea mai buna la livrare pe internet.
Mai sunt si altele, insa nu la fel de bune :
www.foreverpizza.ro ( am asteptat 2 ore, desi livrarea mi s-a spus ca ar ajunge in 60 de min )

| NoName_9903 a răspuns:

Pentru birou mai ales iti recomand pizzeria Florina, http://www.pizzeria-florina.ro. Este foarte gustoasa, si din pizza cea mai mare pot manca pe saturate 6 barbati flamanzi :-). Pofta buna!

| georgehari a răspuns:

În oraş - Pizza Hut
Pe net - Trenta Pizza (www.trentapizza.ro)

| pepino a răspuns:

facuta acasa

| sandi a răspuns:

pizza de la Jerry's pizza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuptorul cu lemne, clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fabio pizza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza Capriciossa de la Pizzeria Capriciossa din Baneasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frigepizza militari e super eu mananc de cel putin 4 x pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca pizza de la frigepizza eu am mancat si e chiar buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.frigepizza.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar pizza capriciossa din baneasa am auzit ca ar fi buna. nu am mancat niciodata. in rest tine de gustul fiecaruia. e aiurea sa zici ca una singura e cea mai buna. unora le place blat pufos altora subtire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu care este cea mai buna pizza, deoarece nu am am mancat peste tot in Bucuresti, insa stiu care pizzerie este non stop si de unde poti face oricand comenzi. Intra pe www.gambinospizza.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi dupa ce am citit pe forum am comandat de la trenta pizza. o pizza trenta cu blat pufos, comanda a ajuns repede dar pizza varza varza foarte putine pe ea desi am luat din meniu o pizza cu destule si dupa ce ca era cate o felie d salam d ex p fiecare felie d pizza era taiata si atat d subtire incat vedeai prin ea... ce mai parca am mancat paine cu un pic d aroma...mult mai buna cea de la capri sau taraneasca de la kara pentru zona militari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu comand mereu la antica pizza si la birou si acasa.Am vazut ca livreaza in tot bucurestiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trentapizza.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mancat si la Pizza Hut si Trenta Pizza insa cea mai buna mi s-a paurt Happy Time. Este incredibila, nu are egal.

| ionutmystic a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-adevar e buna pizza happy time, sau cel putin a fost atat timp cat raspundeau la telefon... Ultimele 2 dati cand am vrut sa comand aveau un telefon inchis si la celalalt nu raspundeau... de atunci comand de la Antica, sunt foarte aproape de ei si vine repede, si pizza e destul de OK.
Oricum o sa incerc si o Trenta, mai ales ca s-a deschis vis-a-vis de minehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza Venetia am prins o promotie in august de doar 12 lei pizza; super - incearca pizza Venetia ca e pizza "casei" - mie mi-a placut si nici nu am asteptat prea mult sa o aduca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza nello stadio vis-a-vis de stadionul national, b-dul basarabia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jhonny pizza Soseaua Colentina big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna, e gustoasa cu adevarat, e cea la forever pizza, inainte aveau probleme cu livrarea, acum e super buna, e cu adevarat o pizza asa cum trebuie ...bv, e prea gustoasa, comandam martea si joia, comanda de 16 pizzia cu ora programata si e belea ...ne batem pe ele.fierbinti si ADEVARATE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde e pizza aia de pe vremuri ( inainte de 1990 ) de la Rosseti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza Belvedere, pe langa caminele ASE din belvedere, crangasi, iei o pizza casei si o sa ti minte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De departe Acapulco Pizza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trenta, daaaaa! Foarte buna. Trebuie sa incerci chiar pizza casei. Acum au si oferta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza Hut