| catalinaaaaaaa21 a întrebat:

Cate calorii are o portie de spaghete? fara nimic...doar cu sare kiss

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Paste fainoase obisnuite 360
Paste fainoase cu ou 366 pe 100 de gr...o zi bunawave

| Afdsa a răspuns:

O porţie de spaghete fierte, fără ketchup sau altceva, doar cu sare, piper sau condimente uscate 100 g = 370 calorii.

| KimmyNaNa a răspuns:

Am o carte in care scrie cate calorii au spaghetele la 100g.au cam 385kal si contin:14, 3 proteine; 5 Lipide si 70, 6 glucide(fara sare) daca mai pui si putina sare cred ca o sa ajunga la aproximativ 400kal la suta de grame

| ピンク a răspuns:

100 g de paste fierte (orice tip de paste) au aproximativ 150 de kcal. Va rog nu confundati 100 g paste crude cu 100 g paste fierte, pentru ca faceti o greaseala destul de mare. Acelasi lucru e si cu orezul, atat doar ca orezul are cam 130 kcal fiert.

| BeBe_7107 a răspuns:

Http://www.ziare.com/......ire-260876
la punctul 3

O portie de spaghete fierte, fara ketchup sau altceva, doar cu sare, piper sau condimente uscate 100 g = 370 calorii