| ZbarMario a întrebat:

Cate grame de semințe de floarea soarelui intra într-un pahar de 150 ml?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Pui un pahar de 150 ml pe un cantar de bucatarie electronic, aduci cantarul la 0 ca sa nu iei in considerare si masa paharului, iar apoi pui seminte pana se umple paharul.
La final citesti cat arata cantarul.

| Catrice a răspuns:

80-100g

| johnnny123 a răspuns:

Daca tot trebuie sa-ti cantaresti toate semintele si toti miejii de nuca, nu ar fi mai bine sa investesti intr-un cantar de bucatarie? Cel mai ieftin cantar pe eMAG costa 23 de lei, nu este o investitie foarte mare.

| ZbarMario explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi mai merge cantarul și durează câteva zile până iau altul, poți să pui tu și sa îmi zici?