| Gustos.ro a întrebat:

Ce alimente consumati pe timp de canicula pentru a va racori?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ceai fierbinte - foarte interesant cat de mult racoreste. Cat despre alimentele reci - pepene (lubenita) verde de la frigider si inghetata.

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau foarte multe lichide si consum in generalfructe si legume proaspete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa chinezeasca instant, fierbinte si iute. Sau ciorba de salata, rece.

| adsfsf a răspuns:

Inghetata FTW!

| rachid_4824 a răspuns:

Sal, eu mananc fructe si salate si multe multe verdeturi, de obicei, nu doar pe canicula, si lichide cat de multe.

| n2paul a răspuns:

Bere laughing

| zuzulina a răspuns:

Salate fructe legume apa suc natural ...inchetata si e ineresant da merge ceai fierbinte. e ciudat da merge

| Equilibrum a răspuns:

Alimente, as putea spune ca mananc toata ziua doar fructe si legume. In rest, apa. Cat mai multa.

| Juliette a răspuns:

Inghetata, fructe, legume, sucuri reci ~

| cristina_7560 a răspuns:

Eu consum fruce, legume, ceai cu gheata si nu in ultimul rand multa apa.

| bill a răspuns:

Apa

| spf2009 a răspuns:

Pepene verde!

| campeanclaudia a răspuns:

Apa, ceai rece si inghetata.